Ciekawostki

Najnowsze


Dodany przez Anna Duszewicz , w dniu 20-11-2018

Wszystko dla Twojego bezpieczeństwa
W ludzkiej naturze z jakiegoś dziwnego powodu zakorzeniona jest niechęć do rzeczy, które zapewnić mają bezpieczeństwo.

Od zapinania pasów w samochodzie zaczynając, na maskach ochronnych używanych w niektórych zakładach pracy kończąc. 
Być może jest to wina tego dziwnego uczucia ograniczenia swobody ruchów, swobody działa, ale niezależnie od sytuacji dla dobra naszego zdrowia i życia należy stosować się do zasad bezpieczeństwa. Jednym z miejsc, gdzie wymagania bezpieczeństwa są dość duże są zakłady pracy. Artykuły BHP (do dostania na tej stronie) są ogólnodostępne do kupienia w sklepach tradycyjnych oraz internecie. Absolutną podstawą w wielu zakładach są specjalne buty robocze – mocne, wyposażone z przodu w specjalną osłonę. 
Są po to żebyśmy nie umarli z bólu gdy coś ciężkiego spadnie na stopę oraz nie utracili przy tym palców. Ważne są też różne kostiumy. Odzież robocza to szerokie pojęcie. Można do niej zaliczyć fartuchy pielęgniarek, ale także fartuchy antyelektrostatyczne, jeżeli mamy do czynienia z elektroniką lub całkiem inną odzież chroniącą przed złym wpływem jakiejś substancji na nasze ciało. 
Bez wątpienia najbardziej denerwujące są maski. Szczególnie takie, które trzeba nosić cały czas - wymagane jest to gdy pracujemy w towarzystwie na przykład żywicy. Niezależnie od tego czy artykuły, które mają zapewnić nam bezpieczeństwo są dla nas denerwujące czy też nie, należy ich używać bo za parę lat może okazać się, ze przez nasze zwykłe wygodnictwo w organizmie pojawiły się szkody, których nie da się już naprawić.

Oto co uchwycił nasz reporter


odzież robocza
artykuły bhp
buty robocze