Ciekawostki

Najnowsze


Dodany przez Anna Duszewicz , w dniu 29-01-2020

Jak zabezpieczyć przedmioty w wysyłce?
Pewnie niejednej osobie z nas, przytrafiło się zakupić coś przez internet, ale gdy otrzymaliśmy przesyłkę okazało się, że towar jest uszkodzony.

Stało się tak dlatego, bo zapewne sprzedawca, który wysyłał nam daną rzecz zapomniał, że istnieje coś takiego, jak ochrona przedmiotów w transporcie i najzwyczajniej w świecie po prostu źle zabezpieczył przedmiot w zaadresowanej przez nas paczce. 
Ochrona przedmiotów w transporcie to także bardzo istotna sprawa, jeśli prowadzimy własny biznes wysyłkowy i często wysyłamy towar kurierem czy pocztą. Watro wtedy pomyśleć o tym, aby towar dotarł cały do klienta i żeby zarówno on był zadowolony jak i my. 
Zanim wyślemy towar pomyślmy, jak to zrobić by był on bezpieczny całą drogę, którą musi przebyć do klienta. Na rynku dostępne są np. profile ochronne czy wypełniacze do paczek. 
Profile ochronne sprawdzą się do zabezpieczenie wszystkich towarów, które narażone są na uszkodzenia w transporcie np. meble, sprzęty RTV/AGD, wszystkie przedmioty szklane czy też posiadające kanty. Można nimi zabezpieczyć każdy róg danego towaru, zanim opakuje się go w kartonowe pudełko. 
Profile ochronne wykonane są z twardej pianki polietylenowej lub tektury, maja różne przekroje i rozmiary i są bardzo łatwe w użyciu. Innym sposobem, jaki można wykorzystać do zabezpieczenia towarów przeznaczonych do wysyłki, są wspomniane wyżej wypełniacze do paczek. Nadają się do wypełnienia pustej przestrzeni znajdującej się w pudełku między ścianami kartonu a jego zawartością. Towar będzie bezpieczny.

Dla jeszcze bardziej delikatnych przesyłek wymagających monitorowania wstrząsów lub przechyłów trzeba zastosować odpowiednie czujniki. Przykład:http://pksystem.com.pl/czujnik-wstrzasu-przesylki

Oto co uchwycił nasz reporter


profile ochronne
ochrona przedmiotów w transporcie
wypełniacze do paczek