Smarownice i inne

Artykuły wg słów kluczowych: budowa domu, budownictwo, dom, remonty, usługi budowlane

Smarownice i inne (...) Uszczelnienie mechaniczne do pomp, filtry oddechowe oraz smarownice automatyczne to artykuły, bez których nie dałoby się po prostu obejść w niektórych obszarach. Czasami nawet najbardziej skomplikowane urządzenia nie będą użyteczne, jeśli zabraknie w nich nawet najmniejszego elementu. Tak jest z każdym sprzętem, ale (...)

Dodany przez Anna Duszewicz, w dniu 29-05-2018

Smarownice i inne

Nie sądzisz, że już czas na remont?

Artykuły wg słów kluczowych: budowa domu, budownictwo, remonty

Nie sądzisz, że już czas na remont? (...) Czy nie masz wrażenia, że Twoje mieszkanie wręcz woła o odświeżenie? Jeżeli zaczynasz czuć się źle we własnym domu to znak, że czas na zmianę. Czas na remont. Być może na podstawie poprzednich doświadczeń kojarzy Ci się on z falą problemów, niekończącego się bałaganu i wydatków. Nic bardziej mylnego. Oferta na rynku jest w tej chwili tak szeroka, że bez problemu znajdziesz firmę przeprowadzającą profesjonalne remonty w sposób dalece odstający od Twoich wyobrażeń z przeszłości. Można zauważyć, że w ostatnich latach usługi remontowe we Wrocławiu są nie tylko na coraz wyższym poziomie, ale też za sprawą mnogości tychże (...)

Dodany przez Anna Duszewicz, w dniu 29-11-2017

Nie sądzisz, że już czas na remont?

Osuszanie budynków

Artykuły wg słów kluczowych: budowa domu, budownictwo, remonty

Osuszanie budynków (...) Każdemu z nas może się przytrafić sytuacja, w której zostanie zalane nasze mieszkanie. Powodzie oraz podtopienia są dość powszechne w naszym kraju. Co roku możemy usłyszeć w telewizji o zalanych miastach oraz wioskach z powodu wylania rzeki lub silnych opadów deszczu. W tej sytuacji powinniśmy jak najszybciej wziąć się w garść i zlikwidować powstałe szkody. Pierwszą i najważniejszą rzeczą jest dokładne osuszenie naszego domu. Osuszanie budynków za pomocą osuszaczy jest bardzo popularną usługą. Na polskim rynku znajdziemy wiele profesjonalnych (...)

Dodany przez Anna Duszewicz, w dniu 15-09-2017

Osuszanie budynków

Stolarnia wymaga suchych warunków pracy

Artykuły wg słów kluczowych: budowa domu, budownictwo, remonty

Stolarnia wymaga suchych warunków pracy (...) Stolarką zajmujemy się wspólnie z moim bratem od przeszło 14 lat. Branża ta, poza dochodowością przynosi nam wiele pociechy z realizowanych zleceń i sprawia, że każdego dnia mamy poczucie przyczyniania się do poprawy świata, w którym żyjemy. Nasze pomieszczenia do obróbki drewna wymagają możliwie jak najsuchszych i maksymalnie oczyszczonych przestrzeni, w których wykonujemy meble oraz szereg innych artykułów drewnianych dedykowanych do naszych mieszkań, domów, firm oraz wielu innych przestrzeni użytkowych. (...)

Dodany przez Anna Duszewicz, w dniu 21-08-2017

Stolarnia wymaga suchych warunków pracy

Zagospodarowanie terenu zielonego

Artykuły wg słów kluczowych: budowa domu, budownictwo, dom, kruszywa, piasek

Zagospodarowanie terenu zielonego (...) Jeśli jednym z naszych największych marzeń było posiadanie własnego domu z ogródkiem i jeżeli to marzenie właśnie się spełniło, to na pewno możemy o sobie powiedzieć, że jesteśmy szczęściarzami. Jak wiadomo taki zakup wiąże się z ogromnym wydatkiem i nie każdego z nas stać na tak duże zobowiązanie. Nawet jeżeli zaciągamy kredyt, to musimy (...)

Dodany przez Anna Duszewicz, w dniu 05-07-2016

Zagospodarowanie terenu zielonego

Czym są gabiony i do czego służą?

Artykuły wg słów kluczowych: budowa domu, budownictwo, usługi budowlane

Czym są gabiony i do czego służą? (...) Gabiony są prostopadłościennymi koszami wykonywanymi z drucianych, zgrzewanych siatek (zobacz przykładowe gabiony). W środku wypełnione są różnymi materiałami, tak aby wtopiły się w otoczenie. Zwykle są to kamienie, gruz, ziemia lub szkło. Czasem używa się nawet materiałów pochodzących z recyklingu np. betonu lub granulatów z odpadów. Gabiony wykorzystuje się najczęściej podczas urządzania ogrodów oraz terenów zielonych. Można z nich zbudować różnego rodzaju skalniaki, ławeczki, grille, a nawet altanki. Dodatkowo (...)

Dodany przez Anna Duszewicz, w dniu 28-06-2016

Czym są gabiony i do czego służą?

Przemysł w Polsce

Artykuły wg słów kluczowych: budowa domu, budownictwo, dom

Przemysł w Polsce (...) Praca w przemyśle ciężkim nie należy do najłatwiejszych. Zwłaszcza gdy wykonuje się pracę fizyczną, niezbędną do kolejnych etapów realizacji przedsięwzięcia, ale taką, która wydaje się monotonna i niezbyt urozmaicona. Z pewnością Przewierty sterowane należą do wyzwań, które realizowane są przez przemysł, nie zawsze możemy uznać je za widowiskowe, ale są to działania niezbędne do budowy podstawowej infrastruktury, jaką są drogi.W branży budowlanej w Polsce pojawia się coraz więcej specjalistycznych firm, które profesjonalnie wykonują tego rodzaju usługi mimo że dotychczas nie zawsze mieliśmy świadomość, jak sprawnie rozwija się polska branża (...)

Dodany przez Krzysztof Tyka, w dniu 22-06-2016

Przemysł w Polsce

Audyt energetyczny czyli mądre zarządzanie energią

Artykuły wg słów kluczowych: audyty, budowa domu, budownictwo, remonty

Audyt energetyczny czyli mądre zarządzanie energią (...) organizacyjne lub formalne.Jak powinien wyglądać audyt energetyczny?Audyt powinien zawierać:- ocenę stanu technicznego budynku i sprawności instalacji grzewczej,- szacunkowe zapotrzebowanie na ciepło w sezonie grzewczym,- wyliczenia dotyczące rzeczywistych kosztów ogrzewania,- dostępne rozwiązania termomodernizacyjne poprawiające efektywność energetyczną,- wybór najbardziej korzystnego rozwiązania dla konkretnego budynku,- projekt (...)

Dodany przez Krzysztof Tyka, w dniu 12-04-2016

Audyt energetyczny czyli mądre zarządzanie energią

Szkolenia dla branży budowlanej

Artykuły wg słów kluczowych: budowa domu, budownictwo, szkolenia, usługi budowlane

Szkolenia dla branży budowlanej (...) Budownictwo to branża, która dynamicznie się rozwija. Nic więc dziwnego, że coraz więcej  firm chce spróbować w niej swoich sił. Nie da się jednak ukryć, że wymaga to posiadania odpowiedniej, specjalistycznej wiedzy dotyczącej nie tylko samych sposobów budowania czy nowoczesnych rozwiązań ale również i innych kwestii takich jak np. wymagania prawne dotyczące budowy oraz przepisów bezpieczeństwa. Doskonałym rozwiązaniem, które pomaga wzbogacić się o tą (...)

Dodany przez Anna Duszewicz, w dniu 18-03-2016

Szkolenia dla branży budowlanej

Projektujemy ogród z Zielonym Architektem

Artykuły wg słów kluczowych: budowa domu, budownictwo, dom, remonty, usługi budowlane

Projektujemy ogród z Zielonym Architektem (...) Jeśli marzymy o tym, aby nasz dom zaprezentował się naprawdę wspaniale, musimy zadbać nie tylko o jego wnętrze, ale również i otoczenie. To ono wpływa bezpośrednio na prezencję każdego budynku. Musimy więc znaleźć trochę wolnego czasu i przeznaczyć go na projektowanie ogrodu. Wbrew pozorom to wcale nie musi być aż tak trudne (...)

Dodany przez Anna Duszewicz , w dniu 21-12-2015

Projektujemy ogród z Zielonym Architektem

Ekspertyza budowlana - co to jest?

Artykuły wg słów kluczowych: budowa domu, budownictwo, dom, remonty, usługi budowlane

Ekspertyza budowlana - co to jest? (...) Podczas użytkowania domu, mieszkania, budynków użyteczności publicznej, bądź też remontów czy modernizacji, zachodzi potrzeba sprawdzenia i oceny ich stanu technicznego. Ekspertyzy budowlane służą właśnie do tego typu działań. Przeprowadza je firma, czyli specjaliści, którzy mają specjalne uprawnienia do takich zadań.W jakim celu sporządza się ekspertyzę?Nie trudno się domyślić, że (...)

Dodany przez Anna Duszewicz, w dniu 01-07-2015

Ekspertyza budowlana - co to jest?

Usługi kamieniarza

Artykuły wg słów kluczowych: budowa domu, budownictwo, dom, remonty, usługi budowlane

Usługi kamieniarza (...) Na pewno w każdym dużym mieście będzie można trafić na niejedną firmę, która zajmuje się świadczeniem usług kamieniarskich. Właśnie dlatego, każda osoba, która będzie chciała posiadać w swoim domu na przykład kamienny blat granitowy, będzie mogła go zdobyć. Oferta firm tego typu może być naprawdę bardzo szeroka, więc (...)

Dodany przez Krzysztof Tyka, w dniu 15-06-2015

Usługi kamieniarza

Reprezentacyjny wygląd to nie wszystko

Artykuły wg słów kluczowych: budowa domu, budownictwo, dom

Reprezentacyjny wygląd to nie wszystko (...) Nie jest tajemnicą, że praca architekta należy do niezwykle trudnych i wymagających zajęć. Wiedza z zakresu budownictwa i architektury to jeszcze nie wszystko, do stworzenia projektu budynku niezbędna jest także znajomość obowiązujących przepisów prawa budowlanego i wielu innych jego dziedzin. Szczególne wymogi w tym zakresie przedstawiają projekty biurowców.DESIGN TO JESZCZE NIE WSZYSTKOProjekt obiektu biurowego zawsze powinien uwzględniać profil użytkowników budynku. Biurowiec ma przecież stanowić reprezentacyjną (...)

Dodany przez Anna Duszewicz, w dniu 01-04-2015

Reprezentacyjny wygląd to nie wszystko